Нажмите "Enter" для перехода к содержанию

Електропостачання на ЧАЕС відновлено. Міністерство енергетики розповіло деталі

Електропостачання на ЧАЕС відновлено. Міністерство енергетики розповіло деталі Електропостачання на ЧАЕС відновлено. Міністерство енергетики розповіло деталі фото з відкритих джерел

Українські енергетики, ризикуючи власним здоров’ям та життям, змогли відвернути ризик можливої ядерної катастрофи

Сьогодні на Чорнобильській атомній електростанції було відновлено електропостачання, що дасть можливість в штатному режимі працювати системам охолодження відпрацьованих ядерних збірок. Про це написав міністр енергетики України Герман Галущенко на своїй сторінці в Facebook.

«Сьогодні завдяки неймовірним зусиллям фахівців НЕК «Укренерго», наших атомників та електриків вдалося повернути електропостачання на ЧАЕС, захоплену російськими окупантами. Наші українські енергетики, ризикуючи власним здоров’ям та життям, змогли відвернути ризик можливої ядерної катастрофи, що загрожувала всій Європі», зазначив Герман Галущенко.

Він пояснив, що тепер системи охолодження відпрацьованих ядерних збірок знову працюватимуть у штатному режимі, не від резервного живлення.

При цьому Україна не потребує жодної допомоги зі сторони будь-кого для забезпечення чи відновлення електропостачання на українських енергетичних об’єктах, одним з яких є ЧАЕС.

«Так, наші енергетики дійсно герої, але самими подвигами неможливо забезпечити ядерну безпеку в умовах військової агресії. Тому я ще раз звертаюся до наших міжнародних партнерів, Єврокомісії, МАГАТЕ, ООН, ОБСЄ: допоможіть нам захистити ядерні об’єкти! Зараз вкрай необхідно змусити ворога залишити АЕС та встановити 30-кілометрову демілітаризовану зону навколо об’єктів атомної енергетики України», – наголосив Галущенко.

Читайте також інтерв’ю: Російські терористи на українських АЕС. Чим це загрожує і чому мовчить МАГАТЕ?

Источник: Glavcom.ua

Ваш комментарий будет первым

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *